نمایش خبر

سمینار تخصصی کار در آینده برگزار شد.

سمینار تخصصی کار در آینده برگزار شد.
سمینار تخصصی کار در آینده با حضور تشکلات کارگری، کارفرمایی و تعاونگران در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس سمینار تخصصی کار در آینده با حضور تشکلات کارگری، کارفرمایی و تعاونگران در اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد.

علی حسین شهریور مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در این سمینار سخنران اصلی بود گفت: بایستی قراردادهای اجتماعی را تقویت کنیم تا به افراد شاغل سهم عادلانه ای از پیشرفت اقتصادی و استمرار مشارکت آنان در اقتصاد اعطا کنیم.

 شهریور با تاکید براینکه دو سوم دنیای کار در معرض اتوماسیونی شدن قرار دارند، بیان داشت: در آینده ای نه چندان دور بازار کالا متحول خواهد شد و ابزارهای هوشمندانه جای نیروی انسانی را خواهند گرفت.

وی افزود: اقتصاد دیجیتال باعث بزرگ ترشدن شکاف های منطقه ای خواهد شد.

مدیر کل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در آینده نزدیک انسان به عنوان یک عامل انجام کار در داخل یک زنجیره قرار می گیرد و به ماشین هوشمند کمک می کند.

شهریور بیان کرد: معتقدیم افزایش سرمایه گذاری در توانمندی های افراد، افزایش سرمایه گذاری در نهادهای کار، افزایش سرمایه گذاری در زمینه کار شایسته و پایدار، بایستی در دستور کار انسان محور برای آینده کار قرار گیرد.
سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در ادامه این سمینار گفت: تمامی اقدامات در سطح استان بایستی پیوست اشتغال داشته باشد.

مختاری ضمن تاکید بر این مطلب سرمایه گذاری در زمینه کار شایسته و پایدار را مهم خواند و افزود: اگر میخواهیم موفق شویم باید در زمینه های توانمند سازی افراد، سرمایه گذاری در زمینه کار شایسته و پایدار قدم برداریم.

وی با اشاره به اینکه در بحث توانمند سازی افراد مشکل احساس می شود خاطر نشان کرد: بایستی به گذشته خود در زمینه رعایت قوانین کار و کارگری افتخار کنیم اما باید بدانیم در حال حاضر برای این مهم چه کرده ایم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: فارس نسبت به سایر استان ها در شاخص ها به جز منابع و مصارف بانکی وضعیت بهتری دارد، اما این کافی نیست.

مختاری همچنین گفت: وقت آن رسیده که برای افزایش بهره وری در کار از ظرفیت های قانونی کار استفاده و روش پرداخت دستمزد را به سمت پرداخت کارمزدی ببریم.

وی با تاکید بر اینکه کارگر باید در سرنوشت کارگاه شریک باشد و نان کار بیشتر و بهتر خودش را بخورد، بیان کرد: تشکلات کارفرمایی باید از خود بپرسند که چه نقشی در ارتقا و توانمند سازی فضای کسب و کار دارند؟ کارگران باید بهتر و بیشتر کار کنند و کارفرمایان نیز بایستی مدیریت خود را حرفه ای کنند.

مختاری افزود: اگر میخواهیم سودمان از تولید ثروت از بین نرود بایستی به گونه ای باشیم که مهارت محوری را در دستور کار خود قراردهیم.

مصطفی هاشمی مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز در این سمینار گفت: اگر سازمانهای مردم نهاد در حوزه اشتغال، حرکتی علمی، ساختاری و ارزشی داشته باشند و برنامه ریزی های آنان بر اساس نیازهای جامعه و هدفمند باشد، حلقه مفقوده مشاغل پویا و پایدار شناسایی می گردد.

وی تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوی کمکی و مغز متفکر دستگاه های اجرایی، متولیان مناسبی جهت اجرای طرح آماده سازی شغلی، حرفه آموزی، کار آفرینی، بازاریابی و ایجادفضای کسب و کار هستند.

هاشمی ادامه داد: سازمان های مردم نهادی که در زمینه توسعه اشتغال پایدار آموزش و مهارت لازم را داشته باشند، می توانند به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه کارآفرینی، فرآیند اخذ تسهیلات بانکی، بیمه و مالیات کارگاههای تولیدی، هدایت افراد جویای کار به سمت مشاغل پویا و دارای درآمد، بهره مندی از فرصت های نمایشگاهی و عرضه محصولات به صورت مستقیم و در فضای مجازی، برگزاری کارگاه های آموزشی مهارتهای شغلی، مدیریت منابع مالی و فعالیت های گسترده ای را ارائه نمایند.

وی خاطر نشان کرد: پیشنهاد می گردد ضمن تشکیل کارگروه عارضه یابی کارگاههای مشکل دار مرکب از تولیدکنندگان، کارآفرینان نمونه و برتر، تشکلات کارگری و کارفرمایی، کارکنان اداره های مرتبط مانند تعاون کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی ،دارایی و بانک ها و مشاوران تولید و مالی و اداری با هدف ارائه خدمات مشاوره ای به تولیدکنندگان در زمینه های اداری ،مالی، فنی تولیدی و پیشگیری از تبدیل مشکل کارگاه به بحران، مانند گروه پزشکی که در راستای پیشگیری از بیماری های انسانی اقدام می نماید برای پیشگیری از تعطیلی بنگاه های اقتصادی ، به تولید کنندگان خدمات مشاوره ای ارائه نماید .

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: تجربیات نشان داده حضور سمن های حامی اشتغال در پروسه توانمندسازی در سایر کشورهای پیشرو و موفق، اقتصاد و مدیریت منابع انسانی ضروری است.

وی در پایان گفت: همزمان با افزایش اعتبارات و تسهیلات اشتغال، فضایی برای حضور سازمان های غیردولتی و غیرانتفاعی فراهم می گردد که نهادهای دولتی ملزم به حمایت از سازمان های غیردولتی و غیرانتفاعی با تمام توان خود باشند تا عمر مشاغل ایجاد شده برای جامعه آسیب پذیر از شش ماه و یکسال به بالاتر و به سمت مشاغل پایداری که نسل به نسل منتقل شوند پیش برویم.

سمینار کار در آینده
سمینار کار در آینده
سمینار کار در آینده
سمینار کار در آینده
سمینار کار در آینده
سمینار کار در آینده

۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۲۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید