نمایش خبر

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال در شهرستان لامرد

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال در شهرستان لامرد

جلسه کارگروه اشتغال که با حضور نوراله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید  ، علوی نماینده مردم شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی  ، شبانی نژاد فرماندار لامرد ، حقیقت سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لامرد و اعضای کارگروه اشتغال در محل سالن اجتماعات شهید جنگ آور فرمانداری لامرد برگزار گردید . 

 به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان  لامرد ، شبانی نژاد فرماندار لامرد گفت:  یکی از اولویت های  شهرستان  بکارگیری نیروهای بومی و ایجاد فرصت های شغلی برابر ، برای همه نیروهای بومی شهرستان است.

وی با توجه بر اهمیت اشتغال در شهرستان گفت :جذب حداکثری برای همه و ایجاد فرصت های شغلی یکسان برای همه اقشار خط قرمز دکتر علوی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی برای استخدام درکارخانه آلومینیوم لامرد می باشد.

در ادامه نوراله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان فارس تامین مالی برای کسب و کارهای خرد و کوچک را از راه های مهم برون رفت از بحران اشتغال در کشور دانست و افزود: یکی از اهداف اصلی صندوق کارآفرینی امید اجرای طرح هر روستا یک محصول ، هر خانه یک کارخانه می باشد و سعی مجموعه صندوق این است که اشتغالزایی را به روستاها برده و خانواده ها را از خدمات این صندوق بهره مند نماید .

وی ضمن توضیح سطوح اقتصاد ازجمله سطح مکان، سطح بنگاه و سطح اقتصاد خرد،  به بیان سیاست گذاری صندوق در حوزه اقتصاد خرد و تعریف اقتصاد خانوار پرداخت و تاکید کرد: که با این سیاست گذاری هم میتوان با منابع کم ، اشتغال ایجاد نمود و صندوق این آمادگی را دارد تا خدمات مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی را تامین مالی نماید ،خدماتی که عمدتاً برمی گردد به لایه های پائینی سرویس دهنده به بخش های بالاتر یا صنایع پائین دستی پتروشیمی و آلومینیوم مانند شبکه لجستیک حمل و نقل و بخشهای مرتبطی که به آنها سرویس می دهند .نوراله زاده خاطر نشان کرد: که همه این موارد در یک چهارچوب و در قالب یک تفاهم نامه قابل اجرا می باشد.

 در ادامه حقیقت سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان لامرد تاکید بر راه اندازی مجدد سامانه کارا در بخش اشتغال پایدار روستایی نمود .

 

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۲۶
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان لامرد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید