نمایش خبر

جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص اشتغال و رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در شهرستان ارسنجان

جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص اشتغال و رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در شهرستان ارسنجان

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان ارسنجان، جلسه هم اندیشی و تبادل نظر در خصوص اشتغال و رفع موانع تولید و سرمایه گذاری با حضور قاسمی نماینده استان فارس در شورای عالی استانها و عضو کمیسیون اقتصاد دولت ، صفدر عواطفی ریاست  شورای اسلامی شهرستان ارسنجان مهدی زارعی ریاست شورای بخش مرکزی این شهرستان در محل دفتر سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی این شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه سعید زارع سرپرست اداره تعاون،کارو رفاه اجتماعی ضمن بیان راهکار هایی برای بر طرف کردن مشکلات مردم به ویژه تعاونگران ،کارفرمایان و کارگران گفت : با استفاده از ظرفیت های قانونی شورای اسلامی شهرستان و  استفاده از توانمندی های این گونه از دستگاه ها می توان  مشکلات و موانع های به وجود آمده را بر طرف و  در جهت پیشبرد اهداف وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گامهای بهتری  برداشت.

وی همچنین اظهار داشت: در چنین شرایطی که مشکلات اقتصادی از یک سو امرار معاش را برای افراد سخت کرده وازسوی دیگر عدم همخوانی درآمد و هزینه ها ، کسب کارهای کوچک و متوسط یکی از اقداماتی است که در این خصوص میتوان انجام داد.

سپس قاسمی ضمن تایید کسب کارهای کوچک و متوسط در شرایط کنونی این شهرستان به کسب و کارهای ترکیبی اشاره نمود و گفت: خشکسالی های متوالی، کشاورزی که اصلی ترین بخش اقتصادی شهرستان است را با رکود مواجه نموده است، که در این صورت توجه ویژه به بخش کشاورزی و تامین زیر ساخت های لازم جهت استفاده کشاورزان از سیستم های نوین آبیاری ، کاشت محصولات کم آب و... باید در دستور کار مسئولان ذیربط در این شهرستان قرار گیرد .

صفدر عواطفی ریاست شورای اسلامی شهرستان در ادامه نقش سازمان فنی وحرفه ای در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را مهم برشمرد و افزود : توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای توسعه اقتصادی و شتاب دهی به فرایند تولید در شهرستان امری حیاتی است                                                                                   .

 درپایان مهدی زارعی ریاست شورای بخش مرکزی با تاکید بر لزوم توسعه  اشتغال روستایی در روستاهای شهرستان افزود : توسعه اشتغال روستایی یکی از مهمترین راه حل های رفع مشکل اشتغال در شهرستان است و با همکاری اعضای شورا و دهیاران باید از همه امکانات موجود در روستاها جهت توسعه ی اشتغال روستایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان استفاده کنند .

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۰۶
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان ارسنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید