نمایش خبر

همسان سازی حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، الزامی است

همسان سازی حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، الزامی است
همایش کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی فارس با حضور مسئولان این استان در جزیره قشم برگزار شد.

جلسه ای که طی آن بر احقاق حقوق کارگران بازنشسته که بیش از 30 سال در عرصه اقتصاد کشور تاثیر بسزایی داشته اند تاکیدشد،

وضعیت از کار افتادگان، بازماندگان و بازنشستگان تامین اجتماعی شفاف شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ابتدای این جلسه با تاکید بر ضرورت مذاکره تشکلات کارگری با نمایندگان مجلس گفت: روند تصویب بودجه سال 98 در مجلس و دولت در جریان است و با توجه به انتظار وزارت متبوع از نمایندگان مجلس در خصوص تصویب این بودجه و مواظبت از صندوق تامین اجتماعی ضرورت دارد تشکلات کارگری با نمایندگان مجلس وارد مذاکره شوند.

وی مهم ترین مطالبه جامعه کارگران را همسان سازی حقوق و دستمزد کارگران این قشر ضعیف و زحمتکش دانست و گفت: این موضوع از مطالبات مهم کارگران است که باید در کنار سایر مطالبات جامعه کارگری همچون مطالبات صندوق تامین اجتماعی و مقرری بیمه بیکاری در بودجه سال آینده پیش بینی شود.

مدیر کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان فارس با بیان این که کانون های کارگران بازنشسته ظرفیت خوبی برای پیگیری مطالبات جامعه کارگری است، افزود: باید هر چه سریع تر کانون های کارگران بازنشسته در 7 شهرستان باقی مانده استان فارس تشکیل شود. این کانون ها ابزاری برای افزایش توان بازنشستگان در راستای پیگیری مطالبات آن هاست.

مختاری تاکید کرد: همچنین کمیته های اصلی و فرعی کانون ها، در چارچوب اساسنامه از جمله موضوعات ضروری است، به گونه ای که شکل گیری این کمیته ها می تواند منجر به افزایش، خدمات به کانون های شهرستان ها و بازنشستگان شود.

کمیته های اصلی و فرعی در اساسنامه کانون آمده است به ویژه کمیته سلامت کانون می تواند نقش بسیار مهمی در خدمات رسانی شایسته تر به بازنشستگان داشته باشد.

وی خواستار تشکیل مجامع عمومی سالانه و انجام حسابرسی دقیق و مکانیزه با هدف شفافیت عملکرد کانون های بازنشستگی شد وگفت: کانون ها باید از حسابرس قسم خورده استفاده کرده و از هدر رفتن سرمایه های اجتماعی ممانعت کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس یادآور شد، با برگزاری مجامع مکانیزه امکان رای دهی الکترونیکی برای بازنشستگان فراهم می شود.

مختاری به موضوعات مهمی از جمله شفاف سازی وضعیت از کارافتادگان، بازماندگان و بازنشستگان تامین اجتماعی اشاره و خاطر نشان کرد: مشخص شدن وضعیت اعضای کانون در سه گروه مذکور امکان خدمات دهی بهتر به آنان را فراهم می کند.

۲۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید