نمایش خبر

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری​ شهرستان فیروزآباد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری​ شهرستان فیروزآباد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری  به ریاست معاون فرماندارفیروزآباد و با حضور اعضای محترم کارگروه ب  برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مسئولین مربوطه در محل دفتر فرماندار برگزار شد، ابتدا کاظمی دبیر کارگروه اشتغال ضمن خوش آمدگویی و بیان دستور کار جلسه گزارش جامعی از وضعیت اشتغال شهرستان،سامانه رصد ،اقدامات در خصوص مصوبات جلسات قبل  ،سامانه کارا ارائه داد.

 

در این جلسه کاظمی ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 562طرح (473طرح روستایی و89 طرح فراگیر)  در کمیته فنی شهرستان بررسی وبه استان ارسال گردیده ابراز داشت : از این تعداد177طرح (147 طرح روستایی و 30 طرح فراگیر) با پیش بینی اشتغال 1515 نفرمورد تصویب کمیته فنی استان ، 177 طرح(147 طرح روستایی و 30 طرح فراگیر) با پیش بینی اشتغال1515 به بانک معرفی که از این تعداد 83 طرح روستایی با پیش بینی اشتغال 1014 نفر (56٪ اعتبار شهرستان)پرداخت گردیده است.

وی اظهار نمود:با توجه به شناور بودن اعتبارات و تسهیلات بخش اشتغال به ویژه تسهیلات اشتغال روستایی باید تمام توان خود را در جهت جذب این اعتبارات به کار گیریم  و  طرح هایی تصویب شوند که دارای توجیه اقتصادی ، فنی و مالی بوده و با دریافت تسهیلات به بهره برداریرسیده  و زمینه اشتغالزایی  بیشتری  برای شهرستان را داشته باشند.

کاظمی پیگیری مصوبات کارگروه اشتغال در شهرستان رایکی از اهداف این کارگروه عنوان و خاطر نشان کرد: بررسی آمار اشتغال ایجاد شده دستگاه های مختلف در شهرستان و مقایسه با بازه زمانی سال قبل آن دستگاه ،رفع موانع ومشکلات موجود جهت تحقق میزان تعهد پرداخت تسهیلات و روان سازی آن  از مهمترین مواردی است که دستگاهای اجرایی باید در اولویت خود قرار دهند.

رشیدی معاون فرماندار در این جلسه با اشاره به اهمیت ونقش بانکها در توسعه شهرستان اظهار داشت : بانک ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی سرعت و دقت داشته، تا این تسهیلات منجر به ایجاد اشتغال گردد.

وی استفاده از تسهیلات بانکی را یکی از راه های ایجاد شغل دانست و گفت: رفع موانع تولید به عنوان دستورالعمل دولت خود ایجاد اشتغال می کند و اینها فرصت هایی است که دولت در اختیار ما گذاشته است بنابراین امسال باید از مقررات بانک و تسهیلات دولت در حوزه ایجاد اشتغال استفاده  کنیم.

رشیدی نظارت بر هزینه کرد تسهیلات دریافتی را یکی از ارکان اساسی تولید و اشتغال دانست و گفت :قطعاً اگر در مسیر دریافت تسهیلات اشتغالزایی توسط متقاضیان انحرافی مشاهده شود، نظارت  اعمال شده و جلو پرداخت تسهیلات که در غیرمسیر خود هزینه گردد گرفته خواهد شد.

رشیدی با بیان اینکه با کمک بانکها و دستگاههای اجرایی ذیربط باید نحوه پرداخت تسهیلات با روشهای روان تری در اختیار متقاضیان قرار گیرد یادآورشد: با توجه به شرایط حساس کشور باید عزم همه مسئولان حمایت جدی از کارآفرینان باشد تا هیچ متقاضی کارآفرینی احساس نکند بانک مانع فعالیت انهاست و ا گر بانکها در کنار دستگاههای اجرایی قرار گیرند و عزم آنها حمایت واقعی از تولیدکننده و کارآفرینان باشد می توانیم با کم کردن مشکلات اقتصادی به رونق اشتغال هم کمک کنیم.

وی اظهارداشت: امروز هر کسی که برای اشتغال و تولید و کارآفرینی در کشور تلاش می کند باید با جدیت حمایت شود و به عنوان رفع تکلیف تلقی نشود.

در پایان این نشست اعضای کارگروه به اتفاق هم از یکی طرح پرورش زعفران در محیط بسته بازدید نمودند.

۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۵
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان فیروزآباد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید