نمایش خبر

طرح ملی حفظ جزء سی قرآن کریم

طرح ملی حفظ جزء سی قرآن کریم
طرح ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم با محوریت طرح بشارت 1452 با مشارکت ۳۰ دستگاه فرهنگی در کشور اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس طرح ملی حفظ جزء سی قرآن کریم با محوریت طرح بشارت 1452 در حال برگزاری است و کلیه افراد می توانند در این طرح شرکت کنند.

قدر خادم الحسینی مدیر اجتماعی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: همه روزه برنامه های مربوط به این طرح در ساعات مختلف در شبکه قرآن سیما و رادیو قرآن ارائه می گردد.

وی افزود:  امسال در 3 حوزه مختلف از جمله بهره مندی از ظرفیت مؤسسات قرآنی توانمند جهت اجرای این طرح، با ستاد طرح ملی حفظ همکاری خواهیم داشت.

خادم الحسینی تصریح کرد: توجه ویژه به موضوع حفظ قرآن در دیگر فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی از جمله برپایی نمایشگاه‌های قرآن، جشنواره‌های قرآنی وهفته‌های قرآن و عترت از دیگر برنامه های معاونت در همکاری با طرح 1452 است، در حالی که رویکرد اصلی در این طرح‌ها ترویج حفظ قرآن در قالب‌های مختلف با استفاده از قالب‌های هنری (شعر، خوشنویسی، داستان و...) است تا بتوان بحث حفظ قرآن را بین آحاد مردم جامعه و عموم علاقه مندان ترویج شود و نه فقط در افرادی که با قرآن انس دارنددر همین راستا دوره الکترونیکی «آموزش سبک زندگی با محوریت حفظ و مفاهیم سوره ناس تا زلزال» جهت کارمندان محترم دولت طراحی و ارائه گردیده است طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ١٤٥٢» که از تابستان سال جاری با محوریت حفظ و مفاهیم سوره‌های جزء سی قرآن و با همکاری نهادها و سازمان‌های فرهنگی و قرآنی کشور کار خود را شروع کرده بود، از ۲۶ آبان‌ماه فعالیت خود را در بخش کارکنان دولت آغاز کرده است .

همچنین وی خاطر نشان کرد: چنانچه بنا بر هماهنگی‌های صورت گرفته بین معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اداری و استخدامی کشور آموزش حفظ و مفاهیم جزء سی قرآن کریم به عنوان آموزش عمومی ضمن خدمت برای تمامی کارکنان دولت تا ٢٦ آذر بر روی پایگاه اینترنتی  www.quranedu.ir  ارائه می‌شود. برای شرکت‌کنندگان در این برنامه علاوه بر لحاظ هشت ساعت آموزش ضمن خدمت، هزاران جایزه برای برگزیدگان آزمون پایانی این طرح قرآنی در نظر گرفته شده است.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت طرح بشارت 1452 به نشانی besharat.irib.ir  نسبت به آشنایی با طرح مذکور و ثبت نام و شرکت در آن اقدام نمایند.

 

۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید