نمایش خبر

آئین نامه ایمنی ریخته گری تحت فشار(دایکست) و ایمنی ابزار دستی تدوین و ثبت شد

آئین نامه ایمنی ریخته گری تحت فشار(دایکست) و ایمنی ابزار دستی تدوین و ثبت شد
ھدف از تدوین این آئین نامه، به روزرسانی و تطبیق مواد مرتبط با مبحث ریخته گری تحت فشار می باشد

مصطفی هاشمی مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: بررسی ها نشان داده که حوادث ناشی از کار در کارگاه های دارای فعالیت های ریخته گری همواره با دارا بودن شدت زیاد با وجود فراوانی کم ، موجب سوختگی ، نقص عضو ، قطع عضو و فوت افراد زیادی شده و علاوه بر خسارت های جانی این افراد ، درگیری و خسارت های مالی جبران ناپذیری را برای کارفرمایان به وجود آورده است.

هاشمی در این زمینه بیان کرد: از این رو در آئین نامه های حفاظت و بهداشت کار مانند آیین نامه ایمنی کنونی شرایط ویژه ای را برای دستگاه های ریخته گری تحت فشار که می تواند از بسیاری از این حوادث جلوگیری کند در نظر گرفته شده است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: از سوی دیگر باعث شده است به مرور زمان کارگران مشغول به کار با این وسایل و ابزار دچار بیماری های گوناگون مانند ورم مفاصل،آرتروز گردن، دیسک کمر و گردن و ... گردند و به کاربندی مفاد پیشنهادی آئین نامه ایمنی کار با ابزار دستی می توان از بسیاری از این بیماری ها جلوگیری کند.

وی همچنین ضمن بیان این مطلب که با همکاری دستگاه های اجرائی متولی صدور پروانه و با به کارگیری توانمندی های بازرسان کار ، مشاوران حفاظت فنی و اجرای آئین نامه های ایمنی و بهداشت کار در کارگاه ها همه دستگاههای خطر ساز و حادثه آفرین خود را ایمن سازی نموده و با اجرایی شدن این طرح و ایمن سازی دستگاه های خطرناک گامی در راستای کاهش حوادث ناشی از کار برداشته شود بیان داشت: کارفرمایان و کارگران می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس به آدرس https://fars.mcls.gov.ir این آئین نامه را  دریافت نمایند.

هاشمی خاطر نشان کرد: مقررات این آئین نامه به استناد ماده ٨۵ قانون کار جمھوری اسلامی ایران تدوین گردیده و برای کلیه کارگاه ھا، کارفرمایان، کارگران و کارآموزان مشمول قانون مذکور لازم الاجرا می باشد.

۲۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۵۲
روابط عمومی اداره کل تعاون،کار ورفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید