نمایش خبر

برنامه های هفته پدافند غیر عامل در شهرستان سپیدان

برنامه های هفته پدافند غیر عامل در شهرستان سپیدان
 

در جلسه شورای هماهنگی پدافند غیر عامل که به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور سایر اعضا شورا در سالن فرمانداری برگزار شد،برنامه های هفته پدافند غیر عامل در شهرستان سپیدان تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سپیدان،جلسه هماهنگی برگزاری هفته پدافند غیر عامل شهرستان سپیدان به منظور بررسی و تصویب برنامه های پیشنهادی هفته پدافند غیر عامل در سال ۱۳۹۷،به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور قاسم پاک نژاد معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار سپیدان، ضیایی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار سپیدان ابراهیم هوشمندی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی  وسایر اعضا این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه با اشاره به شعار هفته پدافند غیرعامل سال ۹۷ مبنی بر “پدافند غیرعامل افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی” اظهارداشت: از همه مدیران دستگاههای اجرایی وخدماتی شهرستان انتظار میرود با عزمی راسخ اهداف و برنامه های پدافند غیر عامل را در هفته پدافند غیر عامل در دستور کار خود قرار دهند و بیش از گذشته به آن اهتمام ورزند.

جمال جوادی جهرمی اهتمام جدی به موضوع پدافند غیر عامل را از سیاست ها وبرنامه های راهبردی تمامی دولت ها برشمرد و اذعان داشت : پدافند غیر عامل در واقع صیانت و دفاع از مراکز و زیر ساخت های و همچنین جمعیت انسانی است که دولت ها برای مصون سازی کشور خودشان از گزند حوادث بدون استفاده از راهکار های نظامی باید مجهز باشند و آمادگی کامل دفاعی در برابر خطرات احتمالی را داشته باشند.

نماینده عالی دولت در سپیدان نقش آموزش را در تبیین و پیشبرد اهداف پدافند غیر عامل بسیار پررنگ و تاثیرگذار عنوان کرد وافزود:آموزش به عنوان رکن اصلی حوزه پدافند غیرعامل نقش بسزایی در آمادگی و هوشیاری احاد جامعه خواهد داشت اما متاسفانه مفهوم پدافند غیرعامل حتی برای بسیاری از مدیران ما نامعلوم است بنابراین باید مهمترین رویکرد ما در این حوزه ابتدا آموزش پذیری و فرهنگ سازی باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرایط پدافند غیر عامل باید در زمان صلح و در شرایط عادی فراهم شود، تصریح کرد: مسئولان باید در حوزه کاری خود دارای برنامه و استراتژی باشند که در زمان بحران با مشکل مواجه نشوند زیرا رویکرد ما در حوزه پدافند غیر عامل، شناسایی تهدیدها و آسیب ها و ارئه راهکارهای فوری در جهت تداوم و اثرگیری خدمات باشد.

در ادامه معاون سیاسی ،امنیتی واجتماعی فرماندار سپیدان برنامه های این هفته را تشریح کرد و افزود: نهم آبان ماه  همزمان با سراسر کشور با حضور اعضا کارگروه به صدا درآمدن زنگ هفته پدافند غیر عامل را در مدارس شهرستان با همکاری مدیریت آموزش و پرورش برگزار می کنیم.

قاسم پاک نژاد برگزاری مراسم صبحگاه پدافند غیر عامل را در مدارس شهرستان از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد و ابراز داشت:برگزاری مسابقات ورزشی،کارگاه آموزش سایبری،رزمایش پدافند غیر عامل در کارخانه ها ،کارگاه آموزشی ویژه کشاورزان، شرکت اعضا کارگروه درنمازجمعه همراه با سخنرانی کارشناس پدافندغیرعامل در میان خطبه های نمازجمعه از جمله برنامه های هفته پدافند غیرعامل در شهرستان سپیدان خواهد بود.

۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۴
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان سپیدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید