نمایش خبر

کارگاه آموزشی تشریح شاخص های کارگر نمونه و واحد های نمونه برگزار شد.

کارگاه آموزشی تشریح شاخص های کارگر نمونه و واحد های نمونه برگزار شد.
با توجه به شروع فرآیند ثبت نام جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحد های نمونه کارگاه آموزشی تشریح شاخص های کارگر نمونه و واحد های نمونه برگزار شد.

کارگاه آموزشی تشریح شاخص های کارگر نمونه و واحد های نمونه شیراز، با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و به همت سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه  استان فارس با حضور تعداد کثیری از مدیران و کارکنان شرکت ها و سازمان ها و واحدها ی تولیدی و کارگران نمونه برگزار گردید.
  قدر خادم الحسینی مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: براساس آماد در جامعه‌ی ما میانگین ساعت کاری مفید حدود 20 دقیقه در روز است ولی در کشورهای توسعه یافته مجموعا میزان ساعت کاری 1860 ساعت در سال است وی افزود: ما نیز بایستی به کارگر کشورمان انگیزه و امید داده و فرهنگ کار و تلاش را در کشور ترویج بیشتر دهیم.
وی گفت: جشنواره امتنان بر اساس ماده 195 قانون کار و در جهت ترویج فرهنگ کار و تلاش و تقدیر از کارگران نمونه در کشور برگزار می‌گردد و هدف از برگزاری این کارگاه  آموزش نحوه‌ی مستندسازی است . چرا که اغلب شرکت‌ها در تولید مستندات دارای مشکلات عدیده‌ای هستند.
جمشید حاتمی رئیس امور اجتماعی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، شاخصه‌ها و موارد لازم جهت کسب امتیاز در جشنواره‌ی امتنان را به‌صورت کامل به شرکت‌کنندگان کارگاه تشریح کردند و شاخص‌های زیر شامل: رعایت شاخص‌های زیست محیطی، میزان تولید و صادرات، میزان آموزش‌های برگزار شده طی سه سال گذشته، تحقیق و توسعه (R & D)، خدمات بهداشتی و درمانی، دارا بودن مرکز مشاوره و روان‌شناختی برای کارگران، دارا بودن بیمه تامین اجتماعی و بیمه‌تکمیلی، انجام فعالیت‌های فرهنگی و دارا بودن ستاد اقامه‌ی نماز، تامین غذای کارگران (حداقل یک وعده)، دارا بودن سرویس ایاب و ذهاب، طرح طبقه‌بندی مشاغل، دارا بودن تعاونی مسکن کارگری و ... را به عنوان عوامل مهم در کسب امتیاز در جشنواره برشمردند.
در پایان زاهدیان نژاد مدیر سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه استان فارس ضمن تقدیر از حضار گفت: شعبه‌ی اشتغال جهاد دانشگاهی فارس آماده‌ی همکاری لازم جهت ارایه‌ی خدمات لازم در حوزه کار و اشتغال در استان می‌باشد.

۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۲۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید