نمایش خبر

بازدید تیم مشترک ایمنی از معدن سرمه و برگزاری کارگاهHSE در شهرستان فراشبند

بازدید تیم مشترک ایمنی از معدن سرمه و برگزاری کارگاهHSE در شهرستان فراشبند

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان فراشبند در راستای کاهش حوادث ناشی از کار و ایمن سازی کارگاه ها و ترویج فرهنگی ایمنی در کار،تیم مشترک متشکل از سرپرست این اداره،بازرس کار و کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان از بخش های مختلف معدن سرب و روی کوه سرمه بازدید و در پایان یک دوره کارگاه آموزشی ایمنی برای کارگران برگزار نمودند.

رفعت پناه سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند هدف از این بازدید و کارگاه آموزشی را رفع نواقص ایمنی کارگاه،آگاه سازی مسئول ایمنی کارگاه و کارگران از نقاط مخاطره آمیز و ایمن سازی معدن، آشنایی پرسنل و کارگران با مقررات ایمنی و بهداشت کار ذکر کرد.

وی فعالیت های ایمنی و بهداشتی صورت گرفته در معدن مذکور از جمله احداث خانه بهداشت کارگری، استقرار بهبان و پزشک،لق گیری مکانیزه،ایجاد تهویه متبوع و... را بسیار مثبت و مهم ارزیابی کرد و ضمن تقدیر از رجبی پور مسئول ایمنی معدن سرمه،سرکار خانم ذوالفقاری کارشناس شبکه بهداشت و مولایی بازرس کار اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی خواستار تداوم برگزاری دوره های آموزشی در کارگاه مذکور شد.

مولایی بازرس کار و مدرس این دوره نیز سطح ایمنی معدن مذکور را مناسب ارزیابی و اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته در جهت رفع نواقص ایمنی در کارگاه مذکور خوشبختانه شاهد کاهش حوادث ناشی از کار بوده ایم بصورتی که در شش ماهه اول سالجاری هیچگونه حادثه بزرگ که منجر به آسیب جدی به کارگران شود رخ نداده است.

لازم بذکر است پس از بازرسی از تمامی بخش های معدن سرمه یک دوره کارگاه آموزشی با موضوع ایمنی در کار با حضور 43 نفر از کارگران به مدت دو ساعت در کارگاه برگزار گردید که  نکات لازم در خصوص ایمنی از جمله وظایف کارگر در رعایت مقررات ایمنی و بهداشت محیط کار و استفاده از تجهیزات حفاظت فردی،لزوم بررسی و ارزیابی محیط کار و تجهیزات قبل از شروع کار توسط کارگر،لزوم ایمن سازی جایگاه کار در زمان کار در ارتفاع ،رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از برق گرفتگی، حفاظ گذاری دستگاههای دوار و خطرات استفاده از لباس نامناسب ، شال گردن و چفیه توسط کارگرانی  که در مقابل دستگاههای دوار کار می کنند و .... توسط مولایی مدرس دوره به کارگران آموزش و در پایان به سوالات حاضرین پاسخ داده شد .

۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید