نمایش خبر

برگزاری کلاس های آموزش سلامت روان در شهرستان قیروکارزین

برگزاری کلاس های آموزش سلامت روان در شهرستان قیروکارزین

به مناسبت هفته سلامت روان با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان قیروکارزین یک دوره آموزشی سلامت روان برای زوج های جوان برگزار گردید.

عبداله سلیمی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از برگزاری این دوره ها را کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده ها به ویژه خانواده های تازه تشکیل شده دانست و گفت: گرچه امروزه با پیشرفت علم پزشکی بسیاری از بیماری های جسمی شناسایی کنترل و درمان شده است اما بیماری جدیدی به زندگی بشر پا نهاده که به سرعت به سایر افراد جامعه سرایت می کند و علائم آن نیز تا حدودی مخفی می باشد.

وی ادامه داد:  بیماری روانی که حاصل فشارهای زندگی می باشد تا کنون قربانیان زیادی به خود گرفته است پایین آمدن استانه تحمل، عدم گرایش به محیط های اجتماعی، پرخاش، آسیب فیزیکی به خود و اطرافیان رساندن و نهایتا خودکشی از عارضه های این بیماری می باشد.

سلیمی گفت: بر خلاف سایر بیماری ها که نیاز به بستری شدن و هزینه درمان سنگین دارد این بیماری اگر زود شناسایی شود به راحتی قابل پیشگیری و درمان می باشد.

وی اظهار داشت: وقتی ما بپذیریم که دیگران با ما تفاوت دارند و عقاید آنان نیز متفاوت می باشد به نظرات و عقاید آنان احترام بگذاریم درک این موضوع پیدا کنیم  که هنر زندگی، با دیگران زندگی کردن و باور کردن آنان می باشد تا حدودی در کنار دیگران زندگی کردن برایمان قابل تحمل می گردد.

سلیمی بیان داشت :آرامش در زندگی شاید از نظر عده ای رویایی دست نیافتنی باشد اما با آموزش مطالعه و بکارگیری این امر حاصل شدنی است با ممارست و بردباری می توان این بیماری را در وجود خود ریشه کن نمود.

۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان قیر و کارزین |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید