نمایش خبر

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سپیدان

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سپیدان
 

 

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سپیدان،جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سپیدان به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالرحمن موسوی انور امام جمعه سپیدان و با حضور جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و سایر اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه عمده وظایف شورای فرهنگ عمومی را سیاست گذاری عنوان کرد واظهار داشت:نقش این جایگاه هیچ منافات وتعارضی با شرح وظایف ذاتی دستگاههای مرتبط ندارد.

جمال جوادی جهرمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب فرهنگی بود،تصریح کرد:تمام ارزش ها و هنجار های انقلاب اسلامی در راستای مبانی دین مبین اسلام و اهداف متعالی اولیا وائمه اطهار(ص) ترسیم و تبیین شده لذا باید هم افزایی ، کمک و ارتباط بین بخشی خودمان را تقویت کنیم تا بتوانیم این ماموریت ورسالت را در حد مطلوب به انجام رسانیم.

وی افزود:از مهم‌ترین و اصلی ترین دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه مسائل کلان کشور در دهه گذشته تا به امروز بحث سبک زندگی اسلامی است،زندگی توام با اخلاق اسلامی و  بنیان خانواده به عنوان محور تحولات اقصادی ، فرهنگی و که می بایست ما به این موارد توجه و اهتمام جدی داشته باشیم.

 امام جمعه شهرستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت و نقش اقامه نماز در ادارات ،اظهار داشت:هرکس نماز واقعی را فهمید در کار خود کم کاری نخواهد کرد و با ارباب رجوع به درستی رفتار خواهد کرد و در زمان مناسب در محل کار خود حضور و در زمان مقرر خارج می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالرحمن موسوی انور با بیان اینکه برای اقامه نماز در ادارات باید برنامه ریزی شود ،تصیریح کرد: ما نمی توانیم افراد را ملزم به نمازخواندن کنیم اما باید نماز در ادارات،مدارس ودانشگاهها برگزار شود و می بایست بستر اقامه نماز را فراهم کنیم تا افراد به اقامه نماز مقید شوند.

وی  با اشاره به انتقاد مردم از حضور کم مسئولین در نماز جمعه اذعان داشت:حضور مسئولین در نمازجمعه و دوشادوش سایر اقشار جامعه باعث قوت قلب و نزدیکی بیشتر مردم و دولتمردان می شود.

 

۱۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان سپیدان |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید