نمایش خبر

ششمین نشست هم اندیشی کانون کارآفرینان استان فارس با هدف استفاده از پتانسیل های روستای فاروق برگزار شد

ششمین نشست هم اندیشی کانون کارآفرینان استان فارس با هدف  استفاده از پتانسیل های روستای فاروق برگزار شد
این نشست با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس، مدیر کل بحران استانداری فارس، رییس کانون کارآفرینی استان فارس جمعی از مسئولین دولتی و بخش خصوصی، شورا و دهیار روستای فاروق برگزار گردید.

سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس دراین نشست با تاکید براینکه روستای فاروق می تواند یک منطقه گردشگری قابل توجه برای گردشگران منطقه مرودشت به ویژه تخت جمشید باشد گفت: باید با درنظر گرفتن ساختارها، مطالعه دقیق در این رابطه داشته باشیم و موضوع  فعالیت کانون کارآفرینان درمنطقه فاروق نیازمند یک مدیریت همگانی است و باید به آن توجه جدی شود.

مختاری خاطر نشان کرد: مسئولین، شورا ودهیارهای فاروق بایستی تعامل خود را درخصوص ورود بخش دولتی به موضوع گردشگری و نیاز سرمایه گذاری درآن منطقه را اعلام کنند.

مختاری ادامه داد: اگر بخواهیم روستای فاروق یک منطقه گردشگری باشد باید زیرساخت ها فراهم گردد و دهیاری ها و شوراها باید با جدیت موضوع راپیگیری نمایند و راهکارهایی تازه برای  تبدیل شدن روستای فاروق به منطقه گردشگری در جهت ایجاد اشتغال مولد و پایدار در این روستا پیشنهاد کنند تا بتوان به نتیجه مطلوبی رسید.

مختاری افزود: طی انعقاد یک تفاهم نامه در صورتی که اهالی روستای فاروق تمایل داشته باشند آن منطقه بعنوان یک مرکز گردشگری به مردم تحویل داده می شود البته به شرط اینکه به خوبی از پتانسیل آن روستا استفاده شود و در واقع روستای فاروق بعنوان منطقه گردشگری و توریستی در اختیار گردشگران قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس تصریح کرد: با توجه به استعداد منطقه باید یک سری از مجوز ها اخذ شود تا بتوان از ایده های روستای فارق استفاده نمود و سرمایه گذاری ها باید هدفمند باشد تا بتوان اشتغال ایجاد کرد و از امکانات منطقه استفاده نمود.

مختاری در خصوص اینکه روستای هدف بستگی به زیر ساخت ها و حمایت جمعی دارد افزود: در صورتی که زیر ساخت ها فراهم شده باشد می طلبد که حمایت جمعی از سوی مردم صورت بگیرد و با هم فکری و هم اندیشی یکدیگر زمینه، برای رشد اشتغال و کارآفرینی در این روستا فراهم گردد.

علیرضا ظهیر امامی رئیس کانون کارآفرینی استان فارس نیز در این نشست گفت: با استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های روستای فاروق می توان کارآفرینی، درآمدزایی و ایجاد اشتغال را برای مردم روستای فاروق  ایجاد کرد.

ظهیر امامی ادامه داد: ایجاد زمینه مناسب برای توسعه انواع کارآفرینی در حوزه های مختلف از جمله توسعه گردشگری و بوم گردی از وظایف کانون  کارآفرینی است که در این زمینه سعی کرده ایم با جلب توجه مسئولین و سرمایه گذاران به ظرفیت ها و قابلیت های روستای فاروق زمینه توسعه کارآفرینی و ایجاداشتغال را در این روستا فراهم آوریم.

وی خاطر نشان کرد:سیاست های ما نه تنها در روستای فاروق بلکه در بقیه نقاط استان قابلیت اجرایی دارد و کانون کارآفرینی فارس در حوزه های مختلف از جمله توسعه گردشگری،توسعه فرهنگی،اجتماعی،بوم گردی،صنایع تبدیلی،بسته بندی، باغداری، کشاورزی، گیاهان دارویی، آبزی پروری،صنایع دستی و... که بیشترین ارزش افزوده را برای مردم روستا و منطقه بدنبال دارد و منطقی ترین و عقلانی ترین شکل استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه و بالفعل باشد این سیاست و وظایف را اجرا خواهیم کرد.

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید