نمایش خبر

جلسه هم اندیشی طرح های اشتغال فراگیر، روستایی و عشایر برگزار شد.

جلسه هم اندیشی طرح های اشتغال فراگیر، روستایی و عشایر برگزار شد.
این جلسه به منظور تعامل و هماهنگی در جهت رفع موانع در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، روستایی و عشایر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس جلسه هم اندیشی طرح های اشتغال فراگیر، روستایی و عشایر با حضور فرمانداران حوزه شمال استان(شهرستان های آباده، بوانات، خرمبید و اقلید) و مدیران بانک ها و موسسات عامل این طرح و اعضاء کمیته فنی استانی بررسی طرح ها به منظور تعامل و هماهنگی در جهت رفع موانع در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، روستایی و عشایر در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس  برگزار شد.

سهراب مختاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: با توجه به ظرفیتی که در سطح استان فارس ایجاد شده است باید تلاش کرد تا بتوان بهترین نتیجه را از این ظرفیتی که بوجود آمده است برد و تلاش مضاعفی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برای کمک به مردم این استان در جهت کاهش نرخ بیکاری داشته باشیم.

مختاری تصریح کرد: تاکنون 20 هزارو 574 تقاضای تسهیلات اشتغال پایدار در سطح استان و شهرستان ها ثبت شده است که از این تعداد 8 هزارو 335 طرح  مورد بررسی قرار گرفته شد که تعداد 6 هزارو 179 طرح در قالب 4 هزار و 212 میلیارد تومان توسط کمیته فنی استان مصوب  و به بانک های عامل معرفی شده است.

وی گفت: از این اعتبارات 360 میلیارد تومان در حوزه روستایی و حدود هزار میلیارد تومان در حوزه فراگیر به بانک های عامل استان فارس ابلاغ  شده است  و عملا با تلاشی که همه مجموعه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل داشته اند استان فارس توانسته 4 برابر بیشتر از سایر استان ها ظرفیت را در اختیار سیستم بانکی قرار دهد که بانک های عامل بتوانند نقش بسزایی در زمینه ایجاد اشتغال داشته باشند.

مختاری ضمن بررسی عملکرد بانک های عامل، بر ایجاد هماهنگی کامل میان کلیه بانک های ذیربط و دستگاه های اجرایی مربوطه عنوان کرد و افزود: در اجرای طرح های اشتغال فراگیر، روستایی و عشایر بایستی دقت و کیفیت هم زمان مورد توجه قرار گیرند و سرعت عمل در سیستم بانکی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه خاطر نشان کرد: خوشبختانه در استان فارس حدود 2هزارو 800 میلیارد تومان طرح معرفی شده که در این میان بیشترین طرح ملی را در کشور دارد و در بررسی طرح های بزرگ و کوچک موفق  بوده است.

وی در تکمیل سخنانش عنوان کرد: در حوزه مصوب بانکی و در حوزه روستایی 301 میلیارد تومان طرح مصوب شده است که 193 میلیارد تومان آن به مرحله انعقاد قرارداد رسیده و 176 میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز ادامه داد: همچنین در حوزه فراگیر 106 میلیارد تومان طرح مصوب شده است که 89 میلیارد تومان آن به مرحله انعقاد قرارداد رسیده و 74 میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.

مختاری در پایان تصریح کرد: سلیقه مدیریتی در سیستم بانکی بسیار مهم است و اگر مشکلی وجود داشته باشد باید به کمک یکدیگر مسیر را به سمت جلو حرکت داد تا بتوان ازاین ظرفیت در جهت ایجاد اشتغال و کمک به مردم قدمی مثبت برداشت.

در این جلسه فرمانداران شهرستان های آباده، بوانات، خرمبید و اقلید و روسای ادارات مربوط به تسهیلات اشتغال فراگیر، روستایی و عشایر و بانک های عامل هر کدام به نوبت توضیحی در خصوص مشکلات و رفع موانع طرح های اشتغال زا  ارائه دادند که در خصوص آنها بحث و تبادل نظر شد.

۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید