نمایش خبر

نشست بصیرت حسینی به همت پایگاه کارگری بسیج شهید برونسی در شهرستان داراب

نشست بصیرت حسینی به همت پایگاه کارگری بسیج شهید برونسی در شهرستان داراب

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی داراب شست بصیرت حسینی به همت پایگاه کارگری بسیج شهید برونسی درمحل آن اداره  برگزار شد در این مراسم کیومرث راستی  ریاست اداره ضمن خیر مقدم گویی به کارگران و سایر بسیجیان درخصوص  نحوه شکل گیری بسیج در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

سپس حجت الاسلام و المسلمین قانعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه داراب  با بیان این که بصیرت نیرویی پنهانی است، اظهار داشت: بصیرت به معنای بینایی دل ، هوشیاری و یقین است که این یک نیروی پنهانی برای شناخت حقایق محسوب می شود.

وی با بیان این که یکی از راه های رسیدن به بصیرت، اخلاص است، تصریح کرد: اگر انسان در کارها و برنامه های خود اخلاص داشته باشد ، به بصیرت واقعی می رسد. این در حالی است که امام حسین (ع) بصیرت واقعی را در روز عاشورا برای جهانیان عرضه داشته است.

حجت الاسلام قانعی با بیان روایتی از امام علی(ع) افزود: حضرت امیر المومنین علی(ع) فرموده اند "هنگامی که اخلاص به وجود آمد بصیرت به وجود می آید".

وی یکی دیگر از راه های تحصیل بصیرت را ذکر خداوند متعال دانست و گفت: همنشینی با علما ، دانشمندان و کسانی که اهل دانش هستند موجب بصیرت می شود.

افزود: حضرت امیر المومنین(ع) گفته است "بصیر کسی است که می شنود و بعد فکر می کند، یعنی این گونه نیست که هر آن چه که بشنود ،بپذیرد" .

این عالم دین حب دنیا و شهوات را مانع رسیدن به بصیرت واقعی دانست و با استناد به حدیثی از امام سجاد(ع) گفت: "سر دسته همه خطاها حب دنیا است".

حجت الاسلام و المسلمین قانعی در ادامه ابراز داشت: گناه عامل دیگری است که مانع رسیدن به بصیرت است همانطور که در قرآن عظیم الشان آمده است "گناه باعث می شود که انسان نتواند بصیرت لازم را کسب کند".

به گفته وی ، چنین افرادی همانند حیوانات بلکه پست تر از آن در قرآن معرفی شده اند و به طور کلی غلبه خشم ، شهوت و قوه توهم بر عقل است که چنین نتیجه ای را به بار می آورد و انسان را پست تر از حیوان قرار می دهد .

در ادامه این نشست ، حجت السلام و المسلمین واعظی ؛ مسئول بخش علمای نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به موانع بصیرت عاشورایی اشاره کرد و گفت: یکی از موانع بزرگ، ثروث های باد آورده است که در آن معیار های دینی رعایت نشده، به همین دلیل مانع از رسیدن به بصیرت عاشورایی محرم می گردد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه داراب ، تصریح کرد: دسته دیگری که از بصیرت عاشورایی بازمانده اند کسانی هستند که حق الناس بر عهده آن ها بود و امام حسین (ع) با صدای بلند فرمود: "با من کشته نمی شود کسی که مدیون مردم باشد و حق الناس به گردن داشته باشد" و این مطلب اهمیت حق الناس را نشان می دهد و علامتی است به پیروان و عزاداران امام حسین (ع) که به حقوق دیگران احترام بگذارند تا به بصیرت عاشورایی دست یابند

 

۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان داراب |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید