نمایش خبر

بررسی مشکلات متقاضیان تسهیلات فراگیر و روستایی در شهرستان سپیدان

بررسی مشکلات متقاضیان تسهیلات فراگیر و روستایی در شهرستان سپیدان

مشکلات متقاضیان تسهیلات فراگیر و روستایی در جلسه ای با حضور فرماندار ،دستگاههای اجرایی ،روسای بانکها و متقاضیان تسهیات به همت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سپیدان مورد بررسی قرار گرفت .   

فرماندار سپیدان با بیان اینکه بانک‌های سپیدان در تسهیلات اشتغالزایی در مقایسه با سایر شهرستان هاخوب عمل کرده‌اند،اظهار داشت: بانک‌ها باید برای جذب کامل تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر دوچندان تلاش و مشکلات پیش روی پرداخت این تسهیلات را رفع کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سپیدان ،به منظور بررسی مشکلات متقاضیان دریافت تسهیلات طرح های اشتغال روستایی وفراگیر با بانک های عامل ،کارگروه اشتغال شهرستان سپیدان به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان و با حضور ابراهیم هوشمندی رئیس اداره  تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، روسای ادارات صنعت ، معدن وتجارت،جهادکشاورزی،گردشگری،بانک های عامل وتعدادی از متقاضیان دریافت تسهیلات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار سپیدان در این جلسه با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال روستایی وفراگیربا هدف تحرک در بازار کار و ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به اجرا درآمده،اعلام کرد: در شهرستان سپیدان ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش های اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر جذب شده است که بخش اعظمی از این تسهیلات به متقاضیان پرداخت و بخشی نیز به جهت وجود مشکلات سیستمی از سوی بانک های عامل درحال بررسی و پیگیری است.

جمال جوادی جهرمی مهم‌ترین مشکلات متقاضیان برای عدم دریافت تسهیلات را عدم پذیرش ضمانت‌های لازم توسط بانک‌ها اعلام کرد و یادآور شد: البته بانک‌ها هم با توجه به تسهیلاتی که در اختیار متقاضی قرار می دهند باید ضمانت لازم را دریافت کنند تا امیدوار به برگشت وام و تهسیلات باشند اما امیدواریم با تسهیل در بخش ضمانت توسط بانک‌ها بتوانیم تسهیلات بیشتری را برای شهرستان جذب کنیم.

ابراهیم هوشمندی با بیان اینکه بانک‌های سپیدان در تسهیلات اشتغالزایی در مقایسه با سایر شهرستان ها خوب عمل کرده‌اند،اظهار داشت: بانک‌ها باید برجذب کامل تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر دوچندان تلاش و مشکلات پیش روی پرداخت این تسهیلات را رفع کنند و دستگاههای اجرایی نیز کمال همکاری و تلاش خود را جهت رفع مشکلات متقاضیان انجام دهند .

گفتنی است در این جلسه  متقاضیان مشکلات دریافت تسهیلات خود را بیان و روسای بانکها نیز راهنمایی و پاسخ تک تک متقاضیان را در جلسه مطرح نمودند و اعلام نمودند که جهت تسهیل در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر  تمام تلاش خود را در حد امکان که بیت المال حیف و میل نشود اقدام خواهند کرد.

 

 

۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۱
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان سپیدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید