نمایش خبر

بیکار شدگان فارس امسال 93 میلیارد تومان مقرری گرفتند

بیکار شدگان فارس امسال 93 میلیارد تومان مقرری گرفتند
رییس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان فارس از رشد 5 و چهاردهم درصدی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در فارس خبر داد.

نادر عزمی گفت: تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری فارس در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 و چهار دهم درصد افزایش یافته و از 10 هزار و 672 نفر به 11 هزار و 249 نفر رسیده است.

وی در خصوص رقم پرداختی مقرری بیمه بیکاری به بیکار شده ها تصریح کرد: این میزان بسته به میزان پرداختی حق بیمه در 3 ماهه آخر منتهی به دوره بیکاری متفاوت است و حداقل آن یک میلیون و 130 هزار تومان در هر ماه می باشد و بیشترین رقم نیز 4 میلیون و 20 هزار تومان در استان فارس پرداخت شده که البته تعداد این افراد اندک است.

عزمی خاطر نشان کرد: عمده بیکار شده های فارس معادل همان حداقل دستمزد یعنی یک میلیون و 130 هزار تومان در هر ماه دریافت می کنند.

رییس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان فارس بیان کرد: میانگین پرداختی مستمری بیمه بیکاری در فارس یک میلیون و 380 هزار تومان است که با احتساب مقرری بگیران 11 هزار و 249 نفری، در 6 ماهه امسال بالغ بر 93 میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری در فارس پرداخت شد.

عزمی با بیان این که 46 درصد از مقرری بگیران ساکن شیراز هستند افزود: مشکلات و مسائل اقتصادی به همراه رویکرد حمایتی و افزایش حداکثری دامنه شمول بیمه بیکاری توسط مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس و هماهنگی به وجود آمده با اداره کل تامین اجتماعی، باعث این رشد شده است.

وی بیان کرد: در 5 ماهه نخست امسال مقرری 3419 نفر بنا به دلایل مختلف از جمله اتمام مدت دریافت مقرری و یا اشتغال مجدد قطع و مقرری 4275 نفر جدید برقرار شد.

رییس اداره حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری استان فارس با اشاره به معرفی 697 نفر از مقرری بگیران به مراکز فنی و حرفه ای سراسر استان جهت آموزش و ارتقا مهارت افزود: با برنامه ریزی های به عمل آمده و شناسایی ظرفیت های خالی شغلی برای 158 نفر از مقرری بگیران اشتغال مجدد برقرار و دوباره به چرخه فعالیت اقتصادی بازگشتند.

عزمی در خصوص پروسه برقراری مقرری بیمه بیکاری گفت: با توجه به واگذاری بخشی از امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به کاریابی های خصوصی و افزایش طول دوره زمانی رسیدگی به پرونده ها مقرر گردید به محض تکمیل پرونده متقاضیان بیمه بیکاری و ارجاع آن به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها به فوریت و حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پرونده ها در کمیته های دو جانبه مشترک بین ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شعب تامین اجتماعی طرح و تعیین تکلیف شود.

۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید