نمایش خبر

برگزاری سیزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر در شهرستان اقلید

برگزاری سیزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر در شهرستان اقلید

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اقلید سیزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان اقلید با حضور  فرماندار ،اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و جمعی از تعاونگران در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.  پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. . مجید در ابتدا عباسعلی کریمی  رئیس اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان ضمن تبریک ایام هفته تعاون گفت :  تعاون فرصت و بهانه خوبی است که می توان  به تقویت و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه پرداخت و تعاون شیوه ای اقتصادی ، انسانی ، اخلاقی برای رشد اقتصادی و اجتماعی است و جایگاه تعاون در تحقق سیاستهای کلی اصل 44 بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به اصول قانون به ویژه قانون تعاون در واگذاری فعالیتهای دولتی به بخش تعاون تاکید کرده است . مشارکت و همکاری خصیصه ذاتی تعاون است هر چند برخی اعتقاد دارندقانون تعاون و نوع تصمیم گیری در آن مانعی پیش روی تعاون است ولی هر جا فضای کسب و کار مهیا باشد تعاون هم پیشرفت کرده است . در ادامه سیروس زارعی کارشناس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گفت: هم اکنون تعداد 316 شرکت تعاونی در گرایشهای مختلف کشاورزی، صنعت ،مصرف، حمل و نقل، اعتبار ، مسکن و خدمات با جمعیتی بالغ بر 105 هزار نفر در این شهرستان تشکیل و به ثبت رسیده است که دلالت بر وجود روحیه همدلی ، وفاق و مشارکت پذیری مردم شهرستان دارد . سپس گفت جشنواره تعاونی های برتر با هدف شناسایی تعاونگرا ن نمونه و ارج نهادن به زحمات تلاش گران بخش تعاون، ایجاد انگیزه ورقابت سالم میان اعضای خانواده تعاون و تشویق آنها به فعالیت سازنده در جامعه ،ترغیب به فعالیتهای گروهی و به تصویر کشاندن نقاط قوت در الگوی همدلی و مشارکت موفق برگزار می شود .

سپس صالح مشتاقی لار فرماندار شهرستان نیز ضمن تبریک هفته تعاون به تعاونگران  به بحث نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری اشاره داشت و گفت : تعاونی ها با تولید کالاها ومحصولات باکیفیت می توانند جایگاه واقعی خود را در اقتصاد شهرستان نمایان سازند و با توجه به اینکه شهرستان اقلید دو درصد جمعیت استان را در بر دارد در سایه همدلی ، روحیه تعاون و همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی و مردم می توانیم در سهم بخش تعاون استان جایگاه ویژه ای داشته باشیم .

 در پایان این جشنواره از شرکتهای تعاونی دهیاریهای بخش حسن آباد به عنوان تعاونی برتر استانی و همچنین از تعاونی های  اعتبار کارکنان جهاد کشاورزی ، حمل و نقل کامیونداران خود راننده تک واحدی اقلید و حومه ، مصرف کارگران کارخانه قند اقلید ، هنرهای رقومی کلید فارس، مرغ سفید بال اقلید ، تاکسی داران اقلید به عنوان تعاونیهای برترشهرستانی تجلیل و به رسم یادبود لوح تقدیربه آنان اهدا شد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان اقلید |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید