نمایش خبر

دیدار رییس اداره تعاون کار داراب با دهیاران بخش فورگ در شهرستان داراب

دیدار رییس اداره تعاون کار داراب با دهیاران بخش فورگ در شهرستان داراب

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی داراب جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش فورگ و تشکیل تعاونی روستایی در هر روستا جهت اشتغال جوانان جویای کار  و تهیه مزیت های نسبی در هر روستا  با حضور آقای صیادی بخشدارفورگ آقای راستی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی داراب و دهیاران آن بخش در محل سالن اجتماعات بخشداری فورگ برگزار گردید

 کیومرث راستی رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی داراب   ضمن تشریح مزیت های تعاونی و خصوصاتعاونی های روستایی اظهار داشت: اگر تعاونی های روستایی متناسب با نیاز های آن روستا و بر اساس ظرفیت های موجود تشکیل شود واعضای هیات مدیره وبازرسین وظیفه خود را به خوبی انجام دهند مسلما" ما شاهد یک تعاونی پویا در روستا خواهیم بود که علاوه بر فراهم نمودن فرصت های شغلی برای اهالی روستا و خصوصا جوانان شاهد توسعه روستا نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه وضعیت زندگی جوانان روستایی که به دلیل بیکاری به جوامع شهری روی آوردند بسیار اسفناک است، افزود: مخارج بالای زندگی شهری ،پرداخت اجاره سنگین جهت سکونت ، استقرار محل سکونت این افراد در نقاط نامناسب شهری ، عدم تطبیق درآمد با هزینه از عواملی ا ست که باعث ایجاد نارضایتی بین این افراد گردیده است.

راستی تصریح کرد: اگر ما بتوانیم ظرفیت های مناسبی در محیط روستا  با توجه به شناسایی مزیت های نسبی هر روستا جهت کسب وکار ایجاد نماییم مسلما زمینه بازگشت این افراد فراهم کرده ایم و اقتصاد روستا نیز رونق گرفته ومی توانیم فقر را از چهره روستا بزداییم.

راستی ادامه داد: با توجه به اشتغال اتباع بیگانه در باغات و ... در هر روستا دهیاران موظفند اتباع بیگانه را شناسایی و کارفرما را جهت پیگیری بعدی به اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی معرفی نمایند.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت ها اظهار داشت: روستاهای بخش فورگ قابلیت های خوبی در زمینه کشاورزی وپرورش گیاهان کم آب که سود قابل توجهی را نیز به دنبال خواهد داشت از قبیل پرورش گل محمدی ، کشت گیاهان دارویی ....دارد از سویی نیز استفاده از تفرجگاهها ، پرورش شترمرغ ، قالیبافی ، پرورش مرغ تخمگذار بومی و از این قبیل مشاغل می تواند زمینه تشکیل تعاونی های  روستایی را فراهم کند.

وی اظهار داشت: شوراها اسلامی و دهیاران باید از دیدگاه فردی، قومی، گروهی و حزبی برای خدمت رسانی به مردم دوری کنند ومتقاضیان را با توجه به مزیتهای نسبی هر روستا و طرحهای اشتغالزا نسبت به  ثبت تعاونی با مراجعه به اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ترغیب نمایند.

وی در ادامه توضیحات مبسوطی در خصوص طرحهای پشتیبان مشاغل خانگی- کارورزی فارغ التحصیلان بیکار- تسهیلات سایت کارا-دهکده مشاغل و اعطای مجوز کارگزاری بیمه روستایی عشایری به تعاونیهای دهیاری هر بخش ارائه و در پایان به سئوالات دهیاران پاسخ داد.

 

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان داراب |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید