نمایش خبر

بازدید استاندار فارس از چند واحد تولیدی شهرستان سپیدان

بازدید استاندار فارس  از چند واحد تولیدی شهرستان سپیدان

استاندار فارس با بیان اینکه نگاه من به توسعه گردشگری در شهرستان سپیدان چیزی نیست که در حال حاضر آن را مشاهده می کنم،اظهار داشت: مدیران استان باید با نگاه جامع‌تری توسعه گردشگری این شهرستان را دنبال کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  سپیدان،کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور اسماعیل تبادار استاندار فارس، رحمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس،مهندس فروزانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، قاسم پور مدیرکل دفتر استاندار فارس و جمعی از مدیران استانی وشهرستانی در  محل کارخانه آب معدنی ویوانت واقع در بخش مرکزی سپیدان برگزار شد.

استاندار فارس در این جلسه با بیان اینکه شهرستان سپیدان منطقه‌ای است که استعداد برجسته ای در ابعاد مختلف کشاورزی، گردشگری و صنعتی دارد،اظهار داشت:توسعه گردشگری در سپیدان می‌تواند هم در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی موثر باشد و هم مردم را نسبت به امرار و معاش و ماندگاری در منطقه امیدوار کند.

تبادار با انتقاد از روند توسعه مناطق گردشگری در شهرستان سپیدان، بر ضرورت تلاش بیش از پیش مدیران استان برای توسعه گردشگری در این شهرستان تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات این واحد صنعتی که دچار رکود شده است، بر ضرورت تلاش برای رفع موانع پیش روی تولید این مجتمع تولیدی از سوی دستگاه‌های متولی از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد و افزود: این مجتمع زمینه اشتغال ۵۰ نفر را فراهم کرده است و باید تلاش شود تا این اشتغال حفظ و موانع پیش رو برداشته شود.

وی ادامه داد: برای ایجاد ۵۰ شغل تلاش‌های زیادی صورت می گیرد و جای نگرانی است که در مجتمعی ۵۰ شغل در حال از بین رفتن باشد.

استاندار فارس با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید اهتمام بیشتری به امر اشتغال داشته باشند گفت: موضوع اشتغال اولویت امروز جامعه است که همه باید برای ایجاد اشتغال در بخش های مختلف تلاش کنند.

مهندس تبادار با تأکید بر ضرورت تکریم سرمایه گذاران، خطاب به مدیران بیان کرد: وقتی مقابل سرمایه گذار می‌نشینیم باید احساس کنیم او صاحب اختیار است و ما باید زمینه ذهنی و پیشنهادی او را جلب کنیم نه اینکه زمینه هایی را برای فرار یک سرمایه‌گذار در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: هر سرمایه‌گذاری را مشاهده کردیم باید مشتاقانه روی خوش به او نشان دهیم و انگیزه را در او برای سرمایه گذاری تقویت کنیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت اگر این شیوه را مد نظر قرار دهیم قطعاً در زمان تنگنا، بخش خصوصی و سرمایه گذار با انگیزه بالا نسبت به سرمایه گذاری اهتمام می کند.

تبادار با تاکید بر اینکه امروز برای ما ایجاد یک شغل نیز مهم است، افزود: امیدواریم همه مدیران زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی در راستای کارآفرینی و اشتغال فراهم کنند.

وی همچنین به بازدید خود از مجتمع آب معدنی ویوانت در منطقه تنگ تیزآب سپیدان اشاره کرد و یادآور شد: مدیر عامل این مجتمع فردی نیک اندیش و خیر است که برای رفع مشکلات مردم تلاش می کند.

استاندار فارس، افراد نوع دوست را کسانی دانست که در کنار تامین نیاز زندگی خود، سخاوت، کرامت و بخشش را برای دیگران میخواهند و گفت: هرگاه افراد یک جامعه به هم رحم کرده و به هم نوعان توجه کنند رحمت خدا نیز نصیب این جامعه خواهد شد.

تبادار در ادامه با اشاره به تصمیم های اتخاذ شده در جهت حل مسایل و مشکلات مردم و واحدهای صنعتی در سفر به شهرستان سپیدان، از فرماندار این شهرستان خواست با جدیت این مصوبات را پیگیری کند تا عملیاتی شود.

معاون فرماندار سپیدان نیز در این جلسه با اشاره به  تعداد واحدهای تولیدی فعال در شهرستان اظهارداشت:شهرستان سپیدان دارای ۱۴۴ واحد تولیدی با پروانه بهره برداری صنایع و سرمایه گذاری است که با اعتباری حدود ۴۴۰ میلیارد تومان زمینه اشتغال برای ۴۶۲۸ نفر ایجاد شده است.

قاسم پاک نژاد در ادامه افزود: ۱۲۹ واحد تولیدی دیگر در آینده در شهرستان به بهره برداری خواهند رسید که اشتغال حدود ۲۷۰۹ نفر را فراهم خواهد کرد.

 

 

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان سپیدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید