نمایش خبر

پنجمین برنامه گشت تیم نظارت تسهیلات شهرستان شیراز با محوریت طرحهای اداره صنعت و معدن و تجارت

پنجمین برنامه گشت تیم نظارت تسهیلات شهرستان شیراز با محوریت طرحهای اداره صنعت و معدن و تجارت

پنجمین برنامه گشت تیم نظارت تسهیلات شهرستان شیراز با محوریت طرحهای اداره صنعت و معدن و تجارت در محدوده شهرک صنعتی بزرگ شیراز با حضور نماینده فرمانداری ، صنعت و معدن و تجارت و تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شیراز برگزار و از دو طرح بازدید بعمل آمد:۱_شرکت شهراد کارتن با موضوع تولید مقوا و کارتن که نوع طرح توسعه ای و.مبلغ تقاضا چهار میلیاردتومان و مبلغ مصوب هم چهارمیلیارد تومان شامل یک میلیارد سرمایه در گردش و سه میلیارد سرمایه ثابت با ظرفیت اشتغال 55نفر . کارگاه مذکور در حال حاضر دایر و فعال میباشد و تا سال قبل 200 نفر شاغل داشته این که به دلیل مسائل رکود اکنون به 100 نفر کاهش یافته . عمده ترین مشکل کارخانه در حال حاضر کمبود و گرانی مواد اولیه میباشد همچنین سیستم بانکی در آزاد سازی تسهیلات تا کنون از زمان معرفی طرح به بانک  اقدامی نداشته که اهم مشکلات شرکت طی جلسه و بازدید استماع شد و مقرر گردید هفته جاری جلسه ویژه ای با حضور بانک عامل  ، و اعضا کمیته نظارت شهرستان شیراز بر گزار گردد و  در جلسه الزامات سیستم بانکی بررسی گردد. همچنین با توجه به مشکلات ابرازی مدیریت شرکت در مورد فاز دوم کارخانه در سایت برومشور مقرر شد موضوع در کمیته رفع موانع تولید شهرستان شیراز با حضور نماینده اداره گاز پیگیری گردد.ضمنا مقرر شد تشکیل خوشه صنعت کارتن و مقوادر سطح استان جهت ایجاد بستر حمایتی از چنین طرحهایی پیگیری گردد.

دومین طرح با موضوع تولید برش ورق های فلزی با سرمایه گذاری فعلی به مبلغ هشتصد میلیون تومان در قالب شرکت سهامی خاص و تقاضای تسهیلات سه میلیارد تومان و تسهیلات مصوب سه میلیارد تومان که دو میلیارد تومان سرمایه ثابت و یک میلیاردتومان سرمایه در گردش .بانک عامل سپه بوده که متاسفانه بعد از گذشت چهار ماه هیچ اقدامی ننموده است و با همکاری اداره کل بانک عامل به تجارت تغییر یافته و علی الظاهر بانک تجارت اعلام همکاری نموده و درحال تشکیل پرونده میباشد . ظرفیت اشتغال طرح 30 نفر میباشد. با توجه به اقدامات انجام شده امید است طرح اخیر اولین قسط تسهیلات  خود را تا اواخر مردادماه دریافت دارد. هر دو طرح از محل اعتبارات تبصره 18 ( فراگیر)معرفی شده اند.

مهمترین نکات در این بازدید لزوم ابلاغ به دستگاههای اجرایی در مورد احاطه کامل نماینده دستگاه بر طرح  و نیز لزوم پیگیری میدانی طرح توسط دستگاه اجرایی است.

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان شیراز |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید