نمایش خبر

برگزاری همایش " اعتیاد ​" در سپیدان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر ​ ​

برگزاری همایش " اعتیاد ​" در سپیدان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر ​  ​

هوشمندی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سپیدان خبر داد : همایش "اعتیاد "  با هدف پیشگیری مؤثر از اعتیاد و در جهت تأمین نشاط اجتماعی در سپیدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سپیدان ، همایش "اعتیاد "  با هدف پیشگیری مؤثر از اعتیاد و در جهت تأمین نشاط اجتماعی ، روز یکشنبه 16 تیرماه به همت اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی  سپیدان و با همکاری اداره بهزیستی  و کمیته مبارزه با مواد مخدر شهرستان و با حضور  عموم مردم و مسئولین شهرستان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در سالن شهید قنوتی سپیدان  برگزار شد.

در این همایش که از برنامه هایی متنوع تشکیل شده بود کریمی رئیس شبکه بهداشت و درمان  گفت : هدف اصلی این  همایش و دوره های آموزشی افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد در جوانان و نوجوانان و تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده در جوانان و نوجوان  است.

دکتر دشت بشی  مشاور و کارشناس سازمان بهزیستی که از سخنرانان این همایش بود در خصوص  علل و عوامل اعتیادو تمایل به مواد مخدر مواردی را بیان نمود و تاکید کرد که این همایش و کارگاههای آموزشی در طول سال به صورت مداوم برگزار گردد و نه تنها  در این هفته  چنین جلساتی برگزار و بقیه سال به دست فراموشی سپرده شود. .

ابراهیم هوشمندی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی سپیدان در حاشیه این همایش با تاکید بر اینکه اعتیاد در راس آسیب های اجتماعی قرار دارد اظهار داشت : تصمیم گیری در خصوص موارد مهمی چون پیشگیری از اعتیاد تنها نباید در حوزه ادارات باقی بماند بلکه لازم است در بطن جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد سپیدان در امر آسیب های اجتماعی  و اعتیاد رویکردی پیشگیرانه است تصریح کرد : گسترش نظام آموزشی،توانمند سازی و تربیت مربی و تقویت ورزش همگانی از جمله رویکردهایی است که در دستور کار داریم.

 گفتنی است در پایان این همایش با برگزاری مسابقه و اهدا جوایز و لوح تقدی از بهبودیافتگان و افراد موثر در بازگشت سلامت آن‌ها ، تجلیل شد .

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۲
روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان سپیدان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید